چند سال پيش يه چنين روزايی که يخ بندون نبود، تو مشهد دختری به دنيا اومد که اسمشو فاطمه گذاشتن. می گويند هروقت شيرش دير می شد، اونقدر گريه می کرد که سياه می شد و هر وقت سير می شد انقدر خنده و ورجه وورجه می کرد که ميگفتند مست شده.همين شد که به سياه مست مشهور شد. ميگن از همون بچگی به شعر علاقه داشت و هنوز آقون نگفته بود که يه روزی باهاش بازی ميکردن و انگشت به لب و دندونش می زدند تا به حرف بياد،اولين حرفی که زد «آخون» بود که بعدها فهميدن منظورش اخوان (ثالث)بود.

فاطمه خانوم ما به عدد ۴۰ خيلی علاقه داشت  به طوری که در ۴۰ روزگی آقون(آخون)گفت و در ۴۰ ماهگی پای بچه همسايه را شکست و اولين شعرش را گفت:

همبازی ناز نازی              بدون پا ميای بازی؟؟

پس از ۴۰ ماه مدرسه رفتن،ديد مردی روبرويش سيگار ميکشد و شعری گفت که بعدها مشهور شد

خانم فروغيان ما هميشه دير به مدرسه ميرسيد،تا مدير مدرسه دعواش ميکرد می گفت:مو !دير؟؟(من دير اومدم؟) و وقتی مدير گفت: بله دخترم!...فاطمه خانم سريع جواب ميداد:نخير شما زود اومدين!!....مشهور است به همين دليل خانم مدير يک روز گفت:فاطمه جان تو بيا جای من مديريت کن که با مو دير  گفتنت منو کشتی....!!...

و بالاخره به لطف خدا ،عنايت معصومين و ذوق سرشارش شاعری بلند آوازه شد که وبلاگ زدن و پاک کردن از تخصص او بود

                                                    Qom7.jpg

                                         تولدش مبارک

 

/ 34 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کیمیا

سلام...ميگن بوی کيک مياد درسته ؟

bahar

تولد آغازيست براي پاياني که اول نداشت .... تولدت مبارک

تنبور

سلام . خيلی هم مبارک باشه . انشالله ايندفه يه مثنوی ۷۰ من کاغذ بگی !

airbus

سلام !! اونطوری که از نوشته ها بر مياد بايد گفت : مبارک باشه تولدتون و انشالله يکی از بهترين سالهای عمرتون رو شروع کرده باشد !! عيدتون هم مبارک شاد باشيد !!! ايرباسی که ..

gharibe

اخی نازی...راستی تولدشم (تولدتم ) مبارک......

gharibe

خواهش ميکنم ٬ قابلی نداشت !!!! راستی اپديت نميکنی ؟!!!!!!

Ahmad

تولدش مبارک باشه اگه ممکن باشه؟!؟!؟!؟!؟.......سلام.....۴ مهر ..روز پاسداری از کوه.....روز ديدار مجدد عاشقان......با آروزی روزهای خوش برای شما.....يا حق.

پيام

سلام / شما توو خونمون مياين و اعلام نمی کنين ناراحت می شيما !!!!!!!!!!!! خب يه نظر دادن انقدر سخته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شاد باشين

payam

پس چيه ؟‌ از ما بدتون مياد ؟‌